1. W związku z dzisiejszą Uroczystością, biskupi polscy kierują do wiernych List Pasterski Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski „Nowe życie w Chrystusie”, z którym można się zapoznać na tablicy ogłoszeń oraz wersji elektronicznej ogłoszeń na stronie klasztoru: http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/6978.1,Nowe_zycie_w_Chrystusie_List_Pasterski_Episkopatu_Polski_na_Jubileusz_1050_lecia_Chrztu_Polski.html

2. Jutro, w poniedziałek, 23 XI, wraz ze Szczecińskim Oddziałem ZASP, zapraszamy do naszego kościoła, o godz. 17.30 na Zaduszki Teatralne. Rozpoczną się one od koncertu chóru „Hejnał”. Po nim, o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłych Ludzi Teatru w Szczecinie, a po niej rozpocznie się Requiem Gabriela Faure.

3. Także jutro, w poniedziałek, o 19:00 zapraszamy do klasztoru młodzież na spotkanie z ks. Marcinem Szczodrym – diecezjalnym koordynatorem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016. Ks. Marcin opowie o idei spotkań młodych oraz o tym, jak będą wyglądały obchody ŚDM w Szczecinie i Krakowie. Jednocześnie informujemy, że z naszej parafii będziemy organizowali wyjazd do Krakowa w lipcu 2016, dla wszystkich chętnych w wieku od 15-30 lat. Opiekunem grupy będzie o. Michał Laskowski. Szczegóły dotyczące zapisów podamy w grudniu. A dziś, przy drzwiach kościoła są ustawione puszki, do których można wrzucać ofiary na organizację w naszej archidiecezji ŚDM w 2016 roku.

4. W czwartek, 26 XI, o godz. 19.00 zapraszamy do krypty na organizowaną we współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim dyskusję o uchodźcach. W roku 2015, w wyniku wojny domowej w Syrii oraz ekspansji tzw. Państwa Islamskiego, Europa stanęła wobec największego w jej dziejach kryzysu emigracyjnego. Do Unii Europejskiej przybyły setki tysięcy osób, budząc zarówno współczucie, jak i lęki i agresję. Uchodźcy stanowią wyzwanie natury moralnej i politycznej, a sposób, w jaki Europa się z nim upora, może mieć przełomowe znaczenie dla naszej tożsamości. Jaką postawę powinniśmy przyjąć wobec uchodźców? W jakich kategoriach rozpatrywać kryzys imigracyjny? Czym się kierować w wyborze optymalnego rozwiązania? Czy i jakie zagrożenia stwarza dla Polski i Polaków napływ uchodźców? Pytania te będą przedmiotem dyskusji, w której wezmą udział: o. Maciej Biskup OP, dr Labib Zair z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Jan M. Piskorski z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, dr. Wacław Janikowski z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego i dr Fuad Jomma z Instytutu Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Po dyskusji odbędzie się zbiórka takich darów dla uchodzcó, jak ciepła odzież, obuwie, bielizna, zabawki, kosmetyki, śpiwory, itp. Zebrane dary zostaną dostarczone do obozu dla uchodźców w Niemczech przy granicy z Polską: https://szczecin.dominikanie.pl/2015/11/21/debata-o-uchodzcach/

5. Także w czwartek, o godz. 19.00, osoby będące po rozwodzie, które żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Małżeństw Niesakramentalnych, które odbędzie się w klasztorze, w sali św. Katarzyny (na I piętrze).

6. W piątek, 27 XI, o godz.19.oo, z zespołem „Deus Meus”zapraszamy do naszego kościoła na kolejną Godzinę Chwały, czyli muzyczne wielbienie przez Najświętszym Sakramentem.

7. W przyszłą niedzielę, 29 XI rozpoczną się adwentowe rekolekcje parafialne, które potrwają do środy, 2 XII. Rekolekcje zatytułowane „Na zawsze Twój”, poprowadzi na Mszach św. o godz. 12.00 i 18.00, dominikanin i przeor klasztoru św. Jacka w Warszawie, o. Michał Adamski.

8. Narzeczonych zapraszamy na kolejny cykl Nauk Przedmałżeńskich, który rozpocznie się w poniedziałek, 3O XI, o godz. 19.00. Więcej informacji na stronie internetowej klasztoru, a zapisy u przeora, drogą e-mailową.

9. Grupa charytatywna św. Marcina de Porres, jak co roku, prosi o pomoc w zbiórce pościeli, koców i kołder dla osób bezdomnych, które zostaną przekazane dla schroniska „Feniks”, przy ul. Zamkniętej w Szczecinie. Rzeczy, o które prosimy, można składać do kosza wystawionego przy chrzcielnicy.