1. Dziś wieczorem (w niedzielę 15 listopada) nasza wspólnota klasztorna rozpoczyna swoje doroczne rekolekcje w Wisełce. Prosimy Was gorąco o modlitwę za nas, o otwartość na prowadzenie Ducha Świętego.

2. W tym czasie, do soboty 21 listopada, zastąpi nas duszpastersko dwóch braci: o. Mirosław Nowak z Poznania oraz o. Piotr Krysztofiak z Łodzi. W tym czasie, spowiedź będzie wyłącznie w trakcie Mszy świętych. Kancelaria będzie czynna w środę 18.11 i w piątek 20.11, od godz.16.00 do 17.30. W sprawach pogrzebu prosimy dzwonić lub przyjść w okolicach sprawowanych Mszy świętych.

3. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza do udziału w dorocznej liturgii ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, która odbędzie się w sobotę, 21 listopada br., o godz. 11.00 w katedrze. Uroczysta liturgia Mszy Świętej będzie zarazem dziękczynieniem Bogu za zakończenie prac redakcyjnych nad dokumentami Synodu Metropolitalnego. Liturgię poprzedzi czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 10.15.

4. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na Rekolekcje „Ruah” dla osób powyżej 30 roku życia pragnących odnowić swoją wiarę mocą Ducha Świętego. Rekolekcje odbędą się w sobotę, 21 listopada br., w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie www.przymierzemilosierdzia.pl.

5. W przyszły poniedziałek, 23 listopada, zapraszamy na godz. 17.30 na Zaduszki Teatralne. Rozpoczną się od koncertu chóru „Hejnał”. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. w intencji zmarłych Ludzi Teatru w Szczecinie, a o godz. 19.00 rozpocznie się Requiem Gabriela Faure. Szczegóły na plakacie.

6. Już dziś zapraszamy na adwentowe rekolekcje parafialne, które rozpoczną się w I niedzielę Adwentu, 29 XI i potrwają do środy, 2 XII. Rekolekcje zatytułowane „Na zawsze Twój”, poprowadzi dominikanin i przeor klasztoru św. Jacka w Warszawie, o. Michał Adamski.

7. Narzeczonych zapraszamy na kolejny cykl Nauk Przedmałżeńskich, który rozpocznie się w poniedziałek, 3o listopada o godz. 19.00 i będzie trwał przez kolejne 6 poniedziałków. Więcej informacji na stronie internetowej klasztoru: https://szczecin.dominikanie.pl/parafia/kurs-przedmalzenski/, a zapisy u przeora, drogą e-mailową.

8. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, po raz kolejny, przy drzwiach kościoła będą ustawione puszki, do których będzie można wrzucać ofiary na organizację w naszej archidiecezji ŚDM w 2016 roku. Jednocześnie prosimy, aby zgłaszały się rodziny chętne do przyjęcia młodych z całego świata, w dniach od 20 do 25 lipca 2016. Zainteresowane rodziny prosimy o zgłoszenie się do proboszcza po tzw. „deklarację noclegową”, którą następnie należy wypełnić i złożyć najpóźniej do 31 marca 2016 r.

9. Grupa charytatywna św. Marcina de Porres w naszej parafii, jak co roku, prosi o włączenie się parafian w zbiórkę pościeli, koców i kołder dla osób bezdomnych, które zostaną przekazane dla schroniska „Feniks”, przy ul. Zamkniętej w Szczecinie. Rzeczy, o które prosimy, można składać do kosza wystawionego przy chrzcielnicy lub bezpośrednio przynieść do grupy charytatywnej.