1. Przypada dziś niedziela powołaniowa i bracia klerycy z Seminarium Szczecińskiego powiedzą teraz kilka słów, a po Mszy św. będą kwestować na utrzymanie seminarium.

2. Przeżywamy dziś także VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan w Syrii”. Biskupi polscy kierują do wiernych List pasterski, z którym można się zapoznać na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej:
http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/6948.1,Kosciol_przesladowany_w_swiecie.html

Tragicznie się złożyło, że w ostatnich dniach, w Poznaniu pobito na ulicy, w jasny dzień syryjskiego uchodźcę, chrześcijanina. Dotkliwie pobitego 31 letniego Georga Memlooka odwiedzili w szpitalu wspólnie patriarcha Syrii Grzegorz III wraz z arcybiskupem poznańskim Stanisławem Gądeckim. „Prawdziwi Polacy to ci, którzy pomagają, a nie ci, którzy pobili George’a” – podkreślił syryjski Patriarcha. Już dziś informujemy, że w czwartek 26 listopada, o godz. 19.00 odbędzie się u nas, organizowana przez Uniwersytet Szczeciński debata n.t. uchodźców, w której weźmie udział m.in. dwóch Syryjczyków.

3. Rozpoczęliśmy Jubileusz 800-lecia naszego Zakonu, który potrwa do 21 stycznia 2017 roku. Na końcu kościoła są leżą na stoliku i są do zabrania ze sobą folderki z planem roku jubileuszowego, rozkładany plakat o historii zakonu oraz obrazki z modlitwą jubileuszową.

4. W najbliższy wtorek, 10.11 listopada zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. wotywną do św. Dominika o godz. 18, a po niej i po nieszporach na „Czas Miłosierdzia”, czyli modlitwę wielbienia przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi o. Paweł Pawlikowski z Dominikańską Wspólnotą Modlitewną „Pneumatofora” oraz Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej.

5. W środę 11 listopada, z okazji 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. zapraszamy do Katedry, gdzie o godz. 10.00, Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Henryk Wejman. O godz. 15.00 na Pl. Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna.

6. W najbliższa sobotę 14 listopada zapraszamy na kolejny wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, poświęcony IX sposobom modlitwy św. Dominika, który poprowadzi o. Łukasz Detmer. Wykład zatytułowany „Najpierw pokornie pochylał się przed ołtarzem”” rozpocznie się o godz. 16.00 w krypcie. Całość programu cyklu DSW na plakacie i w folderkach jubileuszowych.

7. W przyszłą niedzielę, po Msz św. o godz. 12.30 odbędą się katechezy, przygotowujące rodziców i ich dzieci do I Komunii Świętej w 2016 roku, które są już zapisane.

8. W przyszłą niedzielę, wieczorem, nasza wspólnota klasztorna wyjeżdża na swoje doroczne rekolekcje w Wisełce, które poprowadzi benedyktyn, o. Sławomir Badyna. Prosimy o modlitwę za nas. Na ten czas, do soboty 21 listopada zastąpi nas dwóch braci: o. Mirosław Nowak z Poznania oraz o. Piotr Krysztofiak z Łodzi. W tym czasie, spowiedź będzie wyłącznie w trakcie Mszy świętych. Kancelaria będzie czynna w środę 18.11 i w piątek 20.11, od godz.16.00 do 17.30. W sprawach pogrzebu prosimy dzwonić lub przyjść w okolicach sprawowanych Mszy świętych.

9. Narzeczonych zapraszamy na kolejny cykl Nauk Przedmałżeńskich, który rozpocznie się w poniedziałek, 30 listopada o godz. 19.00 i będzie trwał przez kolejne 6 poniedziałków (ostatnia nauka w poniedziałek, 4 stycznia 2016 r.) Więcej informacji na stronie internetowej klasztoru, a zapisy u przeora, drogą e-mailową.

10. Ksiądz Jan Kaczkowski, który głosił u nas niedawno rekolekcje i kwestował na puckie hospicjum, serdecznie dziękuje za okazaną dobroć. W ramach kwesty, wraz z wolontariuszami, zebrał 10 681 zł, 36 euro, złotą obrączkę i sprzedał 370 książek. Na tablicy ogłoszeń list ks. Jana do naszych parafian.