1. Tak, jak zapowiadaliśmy tydzień temu, kwestujemy dziś przed kościołem na c.d. remontu dachu kościoła i na zainstalowanie dodatkowych drzwi bocznych na początku października. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

2. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek oraz zamiast we wtorek i czwartek, wyjątkowo w środę 23 września.

3. Trwają zapisy dzieci, które 8 maja 2016 roku przystąpią do I Komunii Świętej. Do sakramentu przygotowywane są, zgodnie z programem szkolnym, dzieci z klas III. Zapisy, na których prosimy o obecność dzieci z rodzicami lub opiekunami, przyjmuje proboszcz w najbliższy poniedziałek i środę w kancelarii parafialnej.

4. Osoby przygotowujące się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy do udziału w Naukach Przedmałżeńskich, które rozpoczną się w poniedziałek, 5 października. Zapisu u proboszcza, drogą e-mailową.

5.W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, w środę 23 września, o godz. 19.00, w Bazylice św. Jana Chrzciciela, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza, odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. W trakcie nabożeństwa zatytułowanego „Umrzeć z nadziei” będą wymieniane imiona i historie uchodźców, którzy w ostatnich miesiącach zginęli podczas rozpaczliwych prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy 23 września we wszystkich parafiach Archidiecezji, poprzez włączenie intencji za uchodźców do modlitwy wiernych.

6. Jednocześnie, zachęceni przykładem Ojca Świętego Franciszka, który już przyjął pod dachy Watykanu jedną rodzinę uchodźców, ponawiamy zaproszenie skierowane do osób spośród naszych parafian i przychodzących do naszego kościoła, które chciałyby współtworzyć grupę roboczą przygotowującą, przy współpracy z lokalnymi władzami samorządowymi, ewentualne przyjęcie jakiejś rodziny uchodźców. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, prosimu o kontakt z proboszczem.

7. W najbliższy czwartek, 24 września po Mszy św. o godz. 4.30 wyrusza parafialna pielgrzymka śladami św. Dominika. Przy ambonce i ikonie św. Dominika stoi koszyk, do którego można wrzucać intencje, które polecimy Bogu w miejscach naszego pielgrzymowania.

8. Również w czwartek, 24 września, Duszpasterstwo Małżeństw Niesakramentalnych, zaprasza osoby będące po rozwodzie, które żyją w powtórnym związku z przeszkodą do zawarcia sakramentu małżeństwa, na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19.00 w klasztorze, w sali św. Katarzyny (na I piętrze).

9. Informujemy także, że w dniach 25 – 26 września odbędzie się 44. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, której program jest na tablicy ogłoszeń. Osoby zainteresowane wyjazdem, w ramach grupy z naszej parafii, prosimy o zgłoszenie się, z podaniem swoich namiarów, w zakrystii lub w kancelarii, najpóźniej do poniedziałku, 21 września. Opiekunem wspólnego wyjazdu, najprawdopodobniej pociągiem, będzie o. Łukasz Detmer.

10. W najbliższą sobotę, 26 września, Akademia Rodzinna zaprasza na godz. 16.00 do klasztoru, do sali Jordana i Diany, na otwarty wykład zatytułowany „Małżeństwo, uczucia, dialog”, który poprowadzą animatorzy Spotkań Małżeńskich z Ośrodka w Szczecinie.

11. Ojciec Paweł Pawlikowski zaprasza w sobotę, 10 października wszystkich ministrantów, chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz dziecięcą scholę wraz z rodzicami na wyjazd integracyjny do Stepnicy. Koszt to 15 zł od rodziców, dzieci nie płacą za wyjazd.

12. W przyszłą niedzielę, 27 września 27 nasi dominikańscy bracia studenci z Krakowa będą sprzedawali najnowszy numer prowadzonego przez nich pisma „Teofil”. Tytuł i tematyka tego numeru, to: „Kościół, prawica, dialog”:
https://info.dominikanie.pl/2015/04/kosciol-prawica-dialog-nowy-numer-teofila/

13. Także w przyszłą niedzielę, młodzież i studenci będą zbierać do puszek fundusze na diecezjalne przygotowanie ŚDM.