1. Przypominamy, że do 31 sierpnia, kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki, w godz. od 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych: sakramentu chorych i pogrzebu można przyjść w dowolnym czasie lub dzwonić na parafialną komórkę.

2. W poniedziałek, 7 września, o godz. 19.00 odbędzie się w klasztorze spotkanie dla młodzieży, która chciałaby przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Na spotkanie zapraszamy młodzież z II i III klas gimnazjum oraz młodzież ze szkół średnich. W sprawie bierzmowania można się kontaktować mailowo – przez stronę internetową klasztoru – z o. Michałem Laskowskim.

3. Informujemy, że osoby proszący o chrzest dla swoich dzieci w naszej parafii – zarówno rodzice, jak i chrzestni, od września będą musieli przejść cykl 4 nauk przed chrzcielnych, odbywających się we wszystkie piątki o godz. 19.00. Cykl obejmuje takie tematy, jak: „Znaczenie i rola chrztu św. w świetle Pisma św.”, „Przygotowanie do spotkania z żywym Jezusem”; „Wprowadzenie w modlitwę i adoracja Najświętszego Sakramentu”; „Mistagogia, czyli duchowe wprowadzenie w celebrację chrztu św.” Więcej informacji można zasięgnąć w kancelarii parafialnej i u o. Pawła Pawlikowskiego, odpowiedzialnego za prowadzenie nauk.

4. Informujemy także, że od 31 sierpnia zaczynają się zapisy dzieci, które w 2016 roku przystąpią do I Komunii Świętej. Zasadniczo do sakramentu przygotowywane są, zgodnie z programem szkolnym, dzieci z klas III SP. Zapisy przyjmuje wyłącznie proboszcz o. Maciej Biskup, a nie panie katechetki w szkole, jak było do tej pory. Aby dokonać zapisu, w kancelarii powinni się stawić rodzice lub opiekunowie, wraz z dzieckiem.

5. Ogłoszenie kurialne:

„Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Centrum Edukacyjne Archidiecezji, serdecznie zapraszają pracowników oświaty, na rekolekcje dla nauczycieli, w najbliższy weekend od 04 do 06 września br. Rekolekcje odbędą się w Ośrodku szkolno-wypoczynkowym w Trzęsaczu, przy ul. Pałacowej 2. Konferencje wygłosi o. prof. dr hab. Ignacy Kosmana – franciszkanin z Niepokalanowa. Szczegóły i program rekolekcji dostępny jest na stronie www.szczecin.kuria.pl/katecheza/.”