1. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, do 31 sierpnia, kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i czwartki, w godz. od 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych: sakramentu chorych i pogrzebu można przyjść w dowolnym czasie lub dzwonić na parafialną komórkę.

2. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P, w tradycji ludowej nazywanej Matką Bożą Zielną. Program nabożeństw niedzielny. Po Mszach św. będziemy błogosławić zioła, dziękując w plonach ziemi Panu Bogu za Jego dobroć i hojność oraz ciężką pracę ludzi. Jak co roku, panie z naszej parafii przygotowują bukiety z kwiatów i ziół, które będzie można nabyć za dowolną ofiarę na wykończanie naszego kościoła.

3. W przyszły poniedziałek, 17 sierpnia przypada święto św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina. Ale już w niedzielę, 16 sierpnia parafia św. Jacka w Stepnicy serdecznie zaprasza na odpust o godz. 12.00 i IX Festiwal Pierogów.

4. Serdecznie dziękujemy za wszelkie indywidualne ofiary złożone czy wpłacone na nasze konto na spłatę za remontu dachu. W sposób szczególny pragniemy podziękować braciom i siostrom ze Wspólnot Neokatechumenalnych, którzy złożyli ofiarę w wysokości przeszło 5 tys. 500 zł. Serdeczne dziękujemy i zapewniamy o modlitwie. W sposób szczególny, za ofiarodawców na Mszy św. wotywnej do św. Dominika o godz. 18.00, w najbliższy wtorek, 11 sierpnia.

5. Ogłoszenie „W drodze”.