1. Dziś, w niedzielę 31 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyły w Eucharystii i przyjęły Komunię Świętą. Przez najbliższe dni, wraz z najbliższymi, będą przeżywać swój Biały Tydzień: od poniedziałku do piątku na Mszy św. o godz. 18.00, z wyjątkiem czwartku, gdy w Uroczystość Bożego Ciała przychodzą na Eucharystię i procesję eucharystyczną o godz. 11.00. Biały Tydzień zakończą w sobotę, 6 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00.

2. Jutro, w poniedziałek 1 czerwca, na Mszy św. rocznej o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.

3. W czwartek, 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie nazywane Bożym Ciałem. W ten dzień, po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji ulicami naszej parafii, tradycyjną trasą, czyli Wielkopolską, Podhalańską, Mazurską i Śląską. Prosimy wszystkich o uczestnictwo, dzieci o sypanie kwiatów, a mieszkańców ulic, po których będzie szła procesja, w miarę możliwości, o ustrojenie okien. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

4. Ks. Arcybiskup zaprasza również do wzięcia udziału w diecezjalnych obchodach Bożego Ciała, według następującego porządku: o godz. 9.00 – główna Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga; o godz. 10.00 – rozpoczęcie procesji eucharystycznej, która wyruszy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do katedry św. Jakuba Apostoła; o godz. 12.00 – po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Św. w katedrze, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

5. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na Triduum ku czci św. Teresy od Jezusa, które odbędzie się w Karmelu Miłości Miłosiernej w Szczecinie w dniach od 5 do 7 czerwca br. Szczegóły na plakacie, umieszczonym na tablicy ogłoszeń.

6. W sobotę 6 czerwca, na Polach Lednickich koło Gniezna, odbędzie się 19 spotkanie Lednica 2000. Hasło tegorocznego spotkania to „W Imię Ducha Świętego”. Na wspólną modlitwę, Eucharystię i adorację, z udziałem ks. prymasa Wojciecha Polaka, ze słowem i błogosławieństwem papieża Franciszka oraz ze zgromadzoną młodzieżą z Polski i całego świata, zaprasza o. Jan Góra, dominikanin z Poznania. Szczegóły spotkania są dostępne na stronie www.lednica2000.pl:

7. Również w sobotę, 6 czerwca zapraszamy na ostatni przed wakacjami wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary, który kończy dotychczasowy cykl, zatytułowany „Od iluzji do światła”. Wykład, zatytułowany „Od samotności do spotkania, czyli Światło Oblicza”, wygłosi o godz. 16.00 w krypcie przeor, o. Maciej Biskup. W październiku rozpocznie się nowy cykl DSW, przygotowujący do jubileuszu 800 lecia Zakonu Dominikańskiego i zatytułowany „Dziewięć sposobów modlitwy św. Dominika”.

8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca przypada Święto Dziękczynienia, w czasie którego już od kilku lat dziękujemy za dar niepodległości i przy drzwiach do kościoła będą ustawione specjalne puszki, do których można będzie wrzucać ofiary na ukończenie Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Także w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.30 p. Anna Gielarowska zaprasza dzieci na przedstawienie, z okazji Dnia Dziecka, na spektakl p.t. „Brzydkie kaczątko”:

10. Uprzejmie informujemy, że został otwarty w Szczecinie, przy ul. Wyzwolenia 5/1, nowy punkt konsultacyjny „Poradnia Wspierania Płodności” – Naprotechnologia. Więcej informacji na stronie www.napro.szczecin.pl. i w kontakcie z instruktorkami: p. Karoliną Klek (tel. 693 867 762, mail: [email protected]) lub Katarzyną Sachaj (tel. 503 398 303, mail. [email protected]).