W najbliższy wtorek, 26 maja obchodzimy Uroczystość Przeniesienia Relikwii św. Dominika i odpust naszej parafii. W ten dzień zapraszamy na uroczyste, śpiewane nieszpory o godz. 17.20, w związku z którymi nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Po nieszporach zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, którą celebrował będzie i wygłosi Słowo Boże rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. Piotr Gałas. Na zakończenie Mszy św. poświęcimy ikonę św. Dominika. Została ona zamówiona z okazji dwudziestej piątej rocznicy […]

20150420_144059 (485x640)

W najbliższy wtorek, 26 maja obchodzimy Uroczystość Przeniesienia Relikwii św. Dominika i odpust naszej parafii. W ten dzień zapraszamy na uroczyste, śpiewane nieszpory o godz. 17.20, w związku z którymi nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Po nieszporach zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, którą celebrował będzie i wygłosi Słowo Boże rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. Piotr Gałas. Na zakończenie Mszy św. poświęcimy ikonę św. Dominika. Została ona zamówiona z okazji dwudziestej piątej rocznicy ustanowienia naszej parafii oraz z okazji ośmiuset lat istnienia Zakonu Dominikańskiego, które będziemy przeżywać w roku 2016. Ikonę namalowała Hanna Dąbrowska-Certa, ikonograf Warsztatów Pisania Ikon przy klasztorze dominikańskim w Warszawie (Służew), artysta plastyk, absolwentka ASP i Studium Chrześcijańskiego Wschodu przy klasztorze na Służewie, w którym wykłada przeor – o.Maciej Biskup.