1. Jutro – w poniedziałek, 9 marca – nasza wspólnota klasztorna odprawia swój dzień skupienia. W związki z tym, kancelaria parafialna będzie jutro nieczynna, a spowiedź popołudniowa rozpocznie się nie o 17.00, ale o 17.30.

2. W poniedziałek, 9 marca, na Mszy o godz. 18.00 rozpoczną się Rekolekcje Uzdrowienia, które wraz ze wspólnotą „Przymierze Miłosierdzia” poprowadzi o. Tomasz Alexiewicz. Rekolekcje potrwają do czwartku włącznie. Rozpoczynać się będą Mszą św. o godz. 18.00, a po niej nastąpi konferencja i modlitwa.

3. Natomiast w przyszłą niedzielę, 15 marca, na Mszach Świętych: młodzieżowej o 17.15 i akademickiej o 19.00 rozpoczną się wielkopostne rekolekcje akademickie, zatytułowane „MNIEJ WIĘCEJ”, które wygłosi dominikanin z Warszawy – o. Norbert Kuczko. Rekolekcje potrwają do środy, 18 marca, włącznie. Rozpoczynać się będą Mszą św. o godz. 19.00, a po niej zostanie wygłoszona konferencja.

4. W czasie Wielkiego Postu w każdy piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – dla dorosłych o 11.20, dla dzieci o 17.20 oraz dla dorosłych, a szczególnie dla studentów i młodzieży, po Mszy Św. o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, którego tematem przewodnim jest modlitwa Chrystusa w obliczu Męki.

5. W okresie Wielkiego Postu pierwsza wspólnota neokatechumenalna, spotykająca się przy naszym klasztorze, kończy etap formacyjny „Wyznania wiary”. W tym tygodniu zapraszamy na Liturgię Nieszporów w piątek, 13 marca, na godz. 20.00, podczas których poszczególni członkowie wspólnoty będą indywidualnie składać wyznanie wiary, połączone ze świadectwem życia.

6. Zapraszamy na spotkania organizującej się przy naszym klasztorze Grupy Modlitwy Kontemplacyjnej. Spotkania grupy odbywać się będą raz w tygodniu – we wtorki o godz. 20.00 w klasztorze. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębiać swoje życie duchowe poprzez praktykowanie modlitwy wewnętrznej zgodnie z nauczaniem Kościoła w duchu św. Jana od Krzyża, św. Teresy z Avila, św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Franciszka. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i na stronie www.kontemplacja.szczecin.pl.

7. Przypominamy, że w każdy wtorek w godzinach od 16:00 do 18:00 w naszym klasztorze ma dyżur pani Maria, która może pomóc w wypełnianiu PIT-u osobom, które postanowiły przekazać 1% swojego podatku dochodowego na naszą Fundację Veritas.

8. Od dziś nasza grupa charytatywna prowadzi przed kościołem sprzedaż świec i ozdób świątecznych. Cały dochód przeznaczony będzie na zakup paczek świątecznych dla osób potrzebujących.

9. Dzisiaj w kruchcie naszego kościoła można po wszystkich Mszach Świętych kupić najnowszy numer miesięcznika „W drodze” – jak zawsze w Wielkim Poście z płytą z nagraniem rekolekcji.